Ja tu sobie posiedzę spokojnie w chacie a oni niech myślą że z dżungli nadaję relację

Wpisy

 • środa, 02 listopada 2011
  • No pasaran? No pasamos!*

   Pierwszego dnia spacer po okolicy kończymy dość wcześnie. Na jednej z uliczek mieszkańcy zawracają nas dwukrotnie. Po pierwszym ostrzeżeniu (schowajcie aparaty, to niebezpieczne) wracamy do hostelu zostawiamy w nim wszystko i z pustymi kieszeniami, bez kasy, dokumentów, aparatów, kurtek nawet – ruszamy. Tak ogołoceni mijamy pierwszą blokadę troskliwych. Idziemy dalej. Mijamy zatłoczone skrzyżowanie i nagle,
   dosłownie po kilku metrach, robi się… dziwnie. Pusto. Cicho. Ciemniej jakby. Dwóch mężczyzn stojących na chodniku stanowczo każe nam zawracać. Próbuję dopytać o co chodzi, ale nie ma gadania. Jest tylko stanowcze: Zawracać, zawracać, niebezpiecznie.

   No to wracamy.

   Wracamy i zastanawiamy się ile jest prawdy w tych opowieściach o niebezpiecznej Bogocie. Bo z jednej strony tego niebezpieczeństwa się nie czuje – przynajmniej tam gdzie się zapuściliśmy. Czytałam o tym, ktoś mnie ostrzegał, ale jest to bardziej niebezpieczeństwo teoretyczne, zapisane w pamięci, ale na szczęście nie praktyczne.
   Z drugiej strony wszędzie pełno policji, żołnierzy z długą bronią, hostele są monitorowane, na niektórych płotach i balkonach domów mieszkalnych rozciągnięty jest drut kolczasty, a bogotanos troszczą się o Twoje bezpieczeństwo na każdym roku.

   Może jednak wiedzą coś więcej.

    

   *"Nie przejdą? My nie przejdziemy"

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   kaha_m
   Czas publikacji:
   środa, 02 listopada 2011 03:07
 • wtorek, 01 listopada 2011